English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: جمعه ٢٦ مرداد ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

از غذاهای فراسودمند چه می دانید ؟

برگزاری جلسه آموزشی آشنایی با غذاهای فراسودمند و اثرات مفید آن در مرکز بهداشت شهرستان ارومیه

جلسه ای با موضوع آشنایی با غذاهای فراسودمند و اثرات آن روز بیستم دی ماه سال 1396 در محل سالن کنفرانس مرکز بهداشت شهرستان ارومیه برگزار گردید. این جلسه با حضور کارشناسان تغذیه مراکز خدمات جامع سلامت شهری با محوریت تغذیه سالم و آشنایی با غذاهای فرا سودمند توسط دکتر سحر زمانی تشکیل گردید.

دکتر زمانی در گفتگو با خبر نگار وب دای مرکز بهداشت شهرستان ارومیه پرده از راز این نوع غذاها برداشته و در تعریف غذاهای فراسودمند بیان داشتند : غذاهای فراسودمند به غذاهایی اطلاق میگردد که علاوه بر تامین نیازهای غذایی افراد روی یک یا چند ارگان بدن نیز تاثیر مفید دارند. به طوری که تاثیر این غذا ها در درمان افسردگی ، خستگی مفرط ، سندرم روده تحریک پذیر و آرتریت روماتوئید بسیار زیاد می باشد.

واحد تغذیه مرکز بهداشت شهرستان ارومیه با 15 نفر نیروی فعال در مراکز خدمات جامع سلامت شهری آماده ارائه خدمات مشاوره تغذیه رایگان و موارد مشابه می باشد. خانم قربان نژاد کارشناس مسئول واحد تغذیه مرکز بهداشت شهرستان ارومیه هدف از برگزاری کلاس های آموزشی را برای کارکنان این واحد ارتقا سطح علمی و به اشتراک گذاری تجربیات بیان داشتند و با تاکید بر اهمیت تغذیه در پیش گیری از بیماریهای غیر واگیر و نیز واگیر دار از فعالیت همکاران خویش ابراز خوشنودی نموده و پایش فعایت های کارشناسان تغذیه مراکز را در جهت ارائه خدمات مطلوب تر به همشهریان گرامی کارآمد دانستند.


١٤:٠١ - 1396/10/20    /    شماره : ١٧٤١٢    /    تعداد نمایش : ١٠٦خروج