English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: يکشنبه ٠١ مهر ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

چشمان بیدار مردم به یاری تامین کنندگان سلامت جامعه شتافتند.

در راستای گزارشات مردمی مبنی بر تخلف در مواد غذایی بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان ارومیه وارد عمل شدند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بازرسان پس از ورود به منزل خاطی موفق به توقیف 300 حلب هفده کیلوئی روغن نباتی، نزدیک به یک تن کره گیاهی و یک تن خامه صنعتی که در تهیه کره سنتی تقلبی استفاده می شد شدند. همچنین نزدیک به نیم تن کره تولید شده و روغن آب شده در محل توقیف و جهت انجام آزمایشات شیمیایی و میکروبی نمونه برداری و ما بقی توقیف گردید.

 

گزارش واصله در حین انجام وظیفه به بازرسان بهداشت محیط اکیپ فوریت های بهداشتی اطلاع داده شد و پس از بررسی های محیطی محل مورد نظر صحت گزارش تایید گردید و نوبت به اخذ مجوز ورود به منزل از مراجع قضایی می رسد. ولی شخص خاطی با ورود بازرسان به منزل مخالفت می نماید. این بار با اخذ مجوز از مراجع قضایی زحمت کش مبنی بر فلک قفل محل مورد نظر بازرسان در معیت ماموران نیروی انتظامی وارد منزل شده و اقدامات قانونی را انجام دادند.

 

کره های سنتی در محلی تولید می شده که از لحاظ بهداشت ساختمان ، ابزار کار ، نگهداری مواد اولیه و بهداشت فردی فاقد شرایط لازم بوده و حتی حداقل های قانون ماده سیزده نیز رعایت نمی شده.

 

پس از اخذ نتایج آزمایشات در مورد مواد تولیدی و فرد خاطی تصمیم گیری خواهد شد تا با برخوردی موثر و قانونی ، ضامن سلامتی شهروندان عزیز باشیم.

 

مهندس نوری کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان ارومیه در گفتگو با خبر نگار وب دای این مرکز ضمن تشکر از همشهریان آگاه و دلسوز بیان داشتند : حمایت مدیریت محترم مرکز بهداشت شهرستان ارومیه دکتر صدقیانی فر از نیرو های مرکز بهداشت و نیز حمایت ویژه وی از بازرسان بهداشتی عامل اصلی پیشبرد عملیات کشف و توقیف بوده و ورود مستقیم دکتر صدقیانی فر در امر هماهنگی های برون سیستمی باعث دلگرمی همکاران محیطی می گردد.

 

همچنین وی با تشکر از نیروهای خستگی ناپذیر بهداشت محیط ، پیشگیری را بر درمان ارجح دانسته و از همشهریان عزیز خواست تا هرگونه تخلف را از طریق شماره تلفن های 04432237001 و سامانه 190 با ما در میان بگذارند.

 

 

 

 


١٠:٢١ - 1397/05/31    /    شماره : ٢٠٢٢٤    /    تعداد نمایش : ٦٠خروج